Marcela Eller vyvrací mýty o přírodní kosmetice

18.10.2024
Zajímavé informace ze světa kosmetiky sdílí Marcela Eller také v podcastu Ruce od krému a hlava v pejru.
Zajímavé informace ze světa kosmetiky sdílí Marcela Eller také v podcastu Ruce od krému a hlava v pejru.

Marcela je majitelkou e-shopu Siel Beauty s přírodní kosmetikou, má ale i profesionální zkušenosti s konvenční kosmetikou. Nyní dováží britskou značku Jane Scrivner – nadšené jsou nejen její zákaznice, ale i klientky kosmetiček, které u ní prošly školením.

Mýtus č. 1
Přírodní kosmetika je méně účinná než konvenční
Často je tomu naopak. Přírodní kosmetika, pokud je kvalitní a obsahuje výběrové ingredience, obsahuje velké množství prospěšných antioxidantů, omega mastných kyselin a dalších látek v té nejpřirozenější podobě. Díky tomu je naše pleť využije na maximum.

Mýtus č. 2
Přírodní kosmetika je vždy bezpečnější

Pokud není dobře formulována, může také způsobit problém. Stává se to u produktů vyráběných doma nebo u sortimentu výrobců s nedostatečnou zkušeností a vědomostmi, často prodávaných na sociálních sítích.

Mýtus č. 3
Přírodní kosmetiku nemohou používat lidé s citlivou pletí a alergiemi
Sice obsahuje alergeny, ale existují již i značky, které se na citlivou, ekzematickou a jinak oslabenou pokožku zaměřují. Musíme si každopádně přiznat, že citlivou pleť má víc jak třetina žen a je to způsobeno nesprávným výběrem konvenčních produktů. Přírodní kosmetika nezřídka přináší řešení.

Mýtus č. 4
V profesionálních salonech se s přírodní kosmetikou nepracuje
To si bohužel myslí stále mnoho kosmetiček a já se snažím jim tento názor vyvrátit. Důkazem jsou výsledky. Přírodní kosmetika se může kombinovat s přístroji, na jaké jsou kosmetičky v salonech zvyklé. Jako bonus mají po ruce přípravky, které obsahují maximum aktivních látek. Přírodní kosmetika má v salonech rozhodně své místo.

Mýtus č. 5
Označení "bio" nebo "organické" znamená 100% přírodní
Přívlastky "bio" a "organické" jsou často spojovány s přísnějšími standardy, nicméně výrobky s tímto označením mohou stále obsahovat některé chemické látky, schválené v rámci ekologické certifikace. Certifikační společnosti mají různé úrovně označení produktů. Jak se v tom vyznat? Mnoho značek přímo na obalu píše, kolik procent přírodních složek přípravek obsahuje. Důležité je číst složení a znát pravidla daných certifikačních organizací, například Ecocert, Soil Association, Natrue, USDA Organic, Demeter…