EDITORIAL: Slunce v duši i na těle

18.09.2018

Naší produkční Káji se na to, co si myslí o tetování, ptát určitě nemusíte. Stačí vám jediný pohled, abyste pochopila, že ho miluje - že pro ni představuje vyjádření toho, kým je, a že se nebojí jít s tím ven. Pokud byste se jí přesto zeptala, dokáže vám vyjmenovat milion důvodů, proč si tetování pořídit. Jestliže se jí ale zeptáte na důvod, proč do toho nejít, bude mít problém vybavit si aspoň jeden.

Když jsme spolu tohle téma probíraly, položila mi otázku: "A co Vy, máte nějaké?" Tenkrát jsme to nějak zamluvily, takže jí doteď dlužím odpověď.

Takže, Kájo, ano, mám. Jedno, malé. Nejsem extrovert, jsem raději, když je pozornost ostatních upřena na lidi kolem mě, takže moje tetování je ukryté na zádech. Nikde nepřečuhuje, nevyčuhuje, veřejnosti přístupné je pouze v dvojdílných plavkách, které nenosím.

Mám vytetované malé černé slunce, které mi dodává sílu v podzimních a zimních dnech, kdy skutečné sluneční paprsky nejsou na dohled. Je nepatrné, ale je věčné - doufám, že tenhle můj soukromý zdroj energie na rozdíl ode mě nikdy nezestárne.

Jana Micková

šéfredaktorka