Zeštíhlení na počkání

Text: Prima Žena
11. prosince 2017 | 00:00

I takto by se dala v kostce charakterizovat moderní metoda liposukce SlimLipo. Tento ambulantní zákrok domodeluje vaši postavu na místech, která se vám nedaří vylepšit pohybem ani životosprávou. Použitý laserový paprsek navíc dokáže smrštit povolenou kůži doslova „na tělo“ vašim novým proporcím. Další informace či objednání ke konzultaci na  www.perfectclinic.cz. 

Moderní trendy velí strávit při estetických zákrocích co nejméně času na lůžku, aby se mohl klient co nejdříve vrátit zpět do běžného života. Žádoucí je rovněž nezatěžovat organismus traumatizujícími zásahy. Laserová liposukce SlimLipo tyto požadavky splňuje beze zbytku. Na otázky, týkající se tohoto zákroku, odpovídá  MUDr. Jiří Ferra ze špičkového pracoviště Perfect Clinic. 
 

Co všechno laserová liposukce SlimLipo obnáší a v čem se liší od té klasické?

Při klasické liposukci se zbavíte nadbytečných tukových zásob, ovšem kůže v některých případech zůstává volná a nerovná a výsledek tak nemusí být zcela uspokojivý. Tak tomu bývá především u pacientů ve středním věku, kdy kůže svou elasticitu přirozeně ztrácí, či u těch, kteří mají vrozený nedostatek elasticity tkání. A s tím si SlimLipo konečně dobře poradí. Tuk rozpouštíme pomocí laserového paprsku, následně rozpuštěný tuk odsáváme liposukční kanylou. Velkou výhodou metody SlimLipo je, že laser pracuje na 2 vlnových délkách -  jedna rozpouští tuk, zatímco ošetření druhou způsobuje koagulaci tkání a tím dochází ke stažení ať již závěsného aparátu kožního (kůže je po ošetření "přitažena" k svalu), tak kůže jako takové. Proto dochází k vypnutí a vyrovnání kožního povrchu. A to je ten rozdíl mezi jakoukoliv jinou liposukční metodou a SlimLipo.
 

Je zákrok bolestivý a v jaké anestezii je prováděn?

Zákrok sám o sobě bolestivý není. Při volbě anestezie záleží vždy na rozsahu odsávaných ploch. V případě větších ploch se kvůli vašemu operačnímu i pooperačnímu komfortu doporučuje celková narkóza. V případě menších ploch stačí ambulantní provedení, kdy  se bezprostředně po  výkonu můžete odebrat domů a odpočívat ve svém domácím prostředí.
 

Je tento zákrok vhodný v jakémkoli věku?

Stejně jako u klasické liposukce, čím je pacient, ať už jde o ženu či muže, mladší, tím je efekt liposukce jako takové větší. Ale protože u SlimLipo díky laseru dochází k retrakci (stažení, vyhlazení) kůže, je tato metoda vhodná  i u starších pacientů, kde již kůže není tak elastická. Vždy je ale potřeba posuzovat vše individuelně.

Jak zákrok probíhá? 

Z toho, co jsme si tu již řekli, je jasné, že laserem asistovaná liposukce SlimLipo se od té klasické příliš neliší, jen pro část úkonu se využívá speciální laserový přístroj.  Nejprve se přes drobounký vpich jehlou napustí oblast určená k odsátí tumescentním roztokem, který způsobuje znecitlivění tkání a rozvolňuje tukové buňky. Poté přijde na řadu laserová kanyla, což je asi 2 mm silné vlákno -  paprsek, který pracuje se dvěma vlnovými délkami polarizovaného světla. A zatímco jedna rozpouští tuk, druhá způsobuje retrakci kůže a podkoží. Následně odsáváme již zkapalněný tuk jemnou kanylou z těla ven.  

Hrozí nějaké pooperační komplikace?

Komplikace jsou stejné jako u jakékoliv jiné liposukční metody -  tedy možnost krevního výronu v ošetřené oblasti, i když z důvodu ošetření laserem je riziko velmi malé. 
 

V rámci jakých partií je možnost realizace SlimLipo?

Obecně lze liposukci s využitím laseru  použít u všech oblastí těla.  Ovšem vůbec nejefektivnější je právě v partiích, kde je kůže již svým charakterem málo elastická. Tedy u podbradku,  kde dokonce mnohdy není třeba odsávat a účel splní jen samotný laserový výkon, nebo na zadních plochách paží, na břiše či na vnitřních plochách stehen.  U  převisů a volné kůže na pažích a stehnech SlimLipo dobře nahrazuje jiné chirurgické metody, které ale nemají esteticky ideální efekt -  dosud byla v těchto partiích chirurgicky odstraněna přebytečná kůže, ovšem za cenu poměrně dlouhých a viditelných jizev. Miniinvazivní liposukce SlimLipo s využitím laseru může být dobrou alternativou, která nevzhledné jizvy eliminuje.
 

Jak dlouhá je doba rekonvalescence?

Obecně lze říci, že liposukce s využitím laseru je šetrnější ke tkáním a tudíž i rekonvalescence bývá hladší. Po zákroku dostanete  elastický návlek, který nosíte 14 dní ve dne i v noci a dalších 14 dní jen na noc. Výsledný efekt lze zpozorovat téměř okamžitě, ovšem retrakce tkání pokračuje ještě následující 3 měsíce. Na kůži nezůstávají po vpichách žádné stopy. 
 

Bolí nějak hojení, je třeba natírat místo speciálním krémem např.? 

Bolestivost klienta netrápí. Po 14ti dnech je dobré provádět lymfodrenážní masáže, jako u liposukce bez laseru.
 

Jak je to s potravou, namáháním úst či krku při Slim Lipo podbradku?

Zcela bez omezení. Jen první týden se opět nosí elastický návlek ve dne i v noci a druhý týden pouze na noc.
 

Kdy můžu po zákroku vykonávat sportovní aktivity a přijít do kontaktu se sluníčkem?

Sport doporučujeme po čtyřech až šesti týdnech. Vůči pobytu na slunci nemá pacient po zákroku žádná omezení. 
 

Existují důvody, pro které byste zákrok nedoporučoval?

Jako vždy není ani tato liposukce určena k redukci váhy, ale pouze k modelaci postavy.  Proto bych u obézních pacientů preferoval jako první volbu redukci váhy a následně laserem asistovanou liposukci ke korekci problémových partií. A samozřejmě není vhodné uvažovat o SlimLipo v případech, kdy je kůže již natolik volná, že vhodnější metodou by byla operace.
 
 
Perfect Clinic Centrum estetické medicíny Perfect Clinic bylo otevřena v Praze na Smíchově roku 2010. Dnes najdete její pobočky také v Brně a v Liberci. Renomovaný tým plastických chirurgů pod vedením Romana Kufy a Zdeňka Prose zde provádí širokou škálu estetických plastických operací včetně zákroků dermato-estetických. Klienti Perfect Clinic mohou očekávat nejmodernější vybavení, maximální komfort a bezpečí a také precizní a vysoce odborné výkony nejen lékařů, ale celého personálu. Více informací na www.perfectclinic.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Sothys Paris

Zákrok na klinice estetické medicíny obvykle plánujeme v souladu se svými... více

Péče o pleť

Podzim je tu a s ním také chladnější a sychravé počasí. Do šatníku zařazujeme... více

Alcina

Dejte sbohem šedivé zimě a nalaďte se na jarní romantiku! Kolekce trendové... více

Biorganica

„Bio kosmetika mi vyléčila pleť. Používám ji v soukromí i při natáčení,“ říká herečka... více

6 tipů pro stehna

Doba kraťasů a krátkých sukní už je tady, takže je nejvyšší čas zapracovat na... více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více