Osteoporóza – strašák populace

Text: PrimaŽena
1. listopadu 2016 | 15:00

Myslíte si, že vás se osteoporóza netýká? Můžete se mýlit! Toto onemocnění se týká každé třetí ženy a každého pátého muže. Osteoporóza není přirozenou součástí stárnutí, ale jde o vážný zdravotní problém, kterému lze předejít. Avšak začít je třeba hned!

Rozvoj osteoporózy se dá do určité míry ovlivnit prevencí, správnou výživou, pohybem a dostatečným příjmem přírodního vápníku spolu s vitamíny K2 a D3, jejichž úloha je lidem zatím méně známá. Denně bychom měli přijmout 1000 až 1500 mg vápníku, ideálně přírodního OVOVITALU®, jelikož je o 30 % lépe vstřebatelný než chemicky vyrobený vápník. Příjem samotného vápníku nestačí. Nejnovější výzkumy potvrzují důležitost kombinace vápníku s vitamíny K2 a D3. Bez vitamínu D3 není naše tělo schopné vápník vstřebat a vitamín K2 je zodpovědný za jeho uložení do kostí. Navíc jsou tyto vitamíny důležité nejen pro kosti samotné, ale i v případě problémů s vysokým krevním tlakem, imunitou či jako prevence srdečně-cévních onemocnění.
Vápník je základní stavební složkou kostí a je důležitý pro činnost srdce, svalů, nervů i v procesu srážení krve. Jakmile dojde k dlouhodobému poklesu jeho hladiny v krvi, tělo si ho doplní z kostí. „Doporučená denní dávka vápníku závisí na věku, pohlaví a jiných faktorech. Žena potřebuje vyšší dávku ve chvíli, kdy je těhotná, kojí nebo je v menopauze,“ říká Dr. Ingrid Oppenbergerová ze společnosti BIOMIN a.s.

Chcete mít i vy zdravé kosti? Na stránce www.jsemstalekost.cz byl spuštěn edukační program, kde kromě základních informací o osteoporóze naleznete informace o důležitosti příjmu vápníku v různých obdobích života. Funguje zde i bezplatná poradna odborníka. Za pozornost stojí novinka společnosti BIOMIN, která vám v kombinaci s přírodním vápníkem zabezpečí zdravé kosti a zuby - BIOMIN VITAMIN K2 + VITAMIN D3 2000.I.U. PREMIUM 1x60 tbl. Balení lze zakoupit ve většině lékáren nebo na internetu.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Pigmentové skvrny

S nepříjemnými pigmentovými skvrnami se v létě potýká řada z nás. Ač se mažeme... více

Mýty o depilaci

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. více

Vyvarujte se chřipky

Letošní podzim počátkem září vypadal spíše na pokračující léto, ovšem to za sebou... více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

Kalorické bomby

Máte pocit, že v létě zaručeně musíte zhubnout, protože se více hýbete, jíte... více

Prázdninový sex

Letní úlety jsou vzrušující, ovšem jen pokud se dodržují pravidla. Jaká to jsou a čeho... více