Antibiotika z přírody

Text: ESTETIKA
26. dubna 2017 | 09:00

Trápí vás bolest v krku nebo chcete předejít nemoci? Zkuste přírodní antibiotika, ne vždycky totiž musíte běžet pro chemické léky do lékárny. Úžasná a rozmanitá příroda nám poskytuje přírodní léčiva a přírodní antibiotika. Většina z vás si jistě ani neuvědomuje, že všechny farmaceutické léky původně pocházejí z rostlin, které se v minulosti ukázaly jako účinné léčivo při léčbě těch nejrůznějších onemocnění.

Oproti farmaceutickým antibiotikum, příroda nabízí proti patogenním bakteriím více účinných přírodních látek, které by byla škoda nevyužít.

Existuje spoustu nemocí, které příznivě reagují na přírodní antibiotika, ale je nutné vědět, která antibiotika jsou vhodná na jednotlivá onemocnění. Je zapotřebí po nich sáhnout co nejdříve, aby úspěšně vyřešily infekci nebo zánět.

Některé z přírodních pomocníků by měly být součástí stravy každé z vás, protože poskytují prevenci při každém jídle, které sníte. Patří mezi ně česnek, cibule, med, kurkuma, kari, zázvor, skořice a kandamon. Z esenciálních olejů je skvělým pomocníkem oregano, které má silné antibiotické vlastnostmi.

Česnek

Česnek je známý pro své protivirové, antibiotické a protiplísňové účinky. Pomáhá povzbudit imunitní systém, snižuje onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Obsahuje velké množství vitamínů, především C a také spoustu antioxidantů, které v tělě ničí bakterie a volné radikály v krvi.

Cibule

V cibuli je podobně jako v česneku obsažena silná antibiotická látka alicin. Obsahuje však i řadu minerálů a vitamínů, jako C, E, B, železo, zinek a hořčík. Dokáže dezinfikovat sliznici horních dýchacích cest a při pokládání na bolestivá místa snižuje otoky a horečku.

Med

Další pomocník a všestranný bojovník, který patří mezi ty nejlepší přírodní antibiotika a ničí bakterie. Když ho nanesete na kůži urychlí hojení jizev a ran. Pokud vás však bolí v krku, pomůže cumlání polévkové lžíce medu.

Kurkuma

Bylinka, která se již po staletí používá v čínské medicíně a v ajurvédě při léčení mnoha infekcí. Pokud vás trápí bakteriální infekce, tak kurkuma má výborné antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Zázvor

Zázvor je doslova zázrakem přírody, protože uklidňuje podrážděný žaludek, ulehčuje trávení a v kombinaci s horkou vodou a medem, dokáže vyléčit nachlazení. Důležité je zachytit symptomy nemoci hned zkraje a okamžitě nasadit tuto přírodní metodu, aby byla opravdu účinná.

Oregánový olej

Esenciální olej účinně zabíjí koky a bakterie. Má antioxidační, antiseptické, protiplísňové, protizánětlivé a protivirové látky. Dokáže také tlumit bolest.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Pigmentace

Po létě často řešíme pigmentové skvrny. Hyperpigmentace představují častý... více

Sothys Paris

Zákrok na klinice estetické medicíny obvykle plánujeme v souladu se svými... více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

Plazmaterapie

V dnešní době jde neustále plastická a estetická medicína rychle dopředu a přibývá... více

Melatonin

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, počítáme ovečky... více

6 tipů pro stehna

Doba kraťasů a krátkých sukní už je tady, takže je nejvyšší čas zapracovat na... více