8 tipů na klidné těhotenství

Text: Prima Žena
4. října 2016 | 15:00

Každá těhotná žena, ať už je to prvorodička nebo zkušená matka, chtějí mít klidné a snadné těhotenství. Většinou se ale nějaké nevolnosti nebo jiné menší problémy objeví, ale existují triky, tipy a pomocníci, kteří vám mohou těhotenství výrazně ovlivnit. Tady je pár našich tipů.

Všechno má svůj čas

Zjistila jste, že jste těhotná? nemusíte hned vědět jméno, mít vybraný kočárek nebo nakoupenou celou výbavičku včetně postýlky. Užívejte si stav, který máte teď a žijte přítomností. Všechno má svůj čas, sledujte jak se vaše miminko vyvíjí a zařizujte vše postupně.

Najděte si pediatra

Pro klid ve vaší duši a s blížím se koncem těhotenství je dobré si najít pediatra, kam budete se svým miminkem chodit na prohlídky. Nevybírejte pouze podle vzdálenosti od domova, ale také podle referencí a osobním pocitu. Vyberte si lékaře, který je vám příjemný a budete u plně důvěřovat.

Odpočívejte

Zažít těhotenství, které vaším životním stylem a návyky nezahýbe je skoro zázrak. Proto dbejte na dostatek odpočinku a sbírání nové energie. S každým dalším měsícem poroste fyzická i psychická zátěž a je potřeba tak hojně relaxovat a věnovat se sobě. Využijte pomoci při domácích pracích, které vám nabízí například partner.

Dejte svému miminku přezdívku

S miminkem je důležité mluvit už ve vašem bříšku. je důležité s dětmi komunikovat ještě před jejich narozením. Dítě uslyší váš hlas i hlas svého otce, ucítí doteky přes bříško a také uslyší hudbu, kterou mu budete pouštět. Tohle vše bude vnímat již od druhého trimestru. Dobré je, pokud nevíte ještě jméno svého miminka mu vymyslet přezdívku, kterou mu budete říkat během těhotenství.

Myslete na svá záda

V těhotenství se více než o cokoliv jiného musíte starat o svá záda. Pracujete v kanceláři a máte sedavé zaměstnání? Pořiďte si stoličku, a\'t ulevíte kyčlím a bederní páteři. Výška stoličky by měla být mezi 13 a 26 centimetry. Pomoci vám může i polštářek, kterým si bedra při sezení vypodložíte.

Na spaní si pak vyberte těhotenský polštář, díky kterému ulevíte namáhaným zádům, odlehčíte bříško a budou se vám lépe prokrvovat kotníky. Těhotenský polštář pak využijete také během kojení, kdy polštář zajistí bezpečný  a pohodlný prostor pro miminko.

Cvičte, budete se cítit lépe

Těhotenství je skvělým důvodem, proč začít cvičit. Během těhotenství se břišní svaly povolují a oslabují. Pokud budou posílené, pak zvládnou větší a vzrůstající zátěž rostoucího bříška. Navíc díky posilování se pak budete lépe zotavovat po porodu. Mimo to vás cvičení nabije novou energii a lepší náladou, že pro sebe něco děláte.

Pomocníci, zachránci

Proč nevyužít pomoci, když se jí nabízí tolik. Pro budoucí maminky existuje tolik vychytávek a pomocníků, že si mohou vybírat a různě zkoušet. Nejvíce osvědčené jsme pro vás vypsali.

  • lízátko proti nevolnostem
  • speciální bezpečnostní pásy do auta
  • krémy, oleje a mléka proti striím
  • speciální podkolenky proti křečovým žilám
  • masáže pro těhotné, aromaterapie
  • podpůrný a hřejivý pás


Zdokumentujte to

Fotografie miminek jsou jedny z nejkrásnějších a staly se velmi oblíbené. Zvěčněte také své těhotenství fotografiemi a nemusí být ani od profesionála. Fotografujte své rostoucí bříško, nový dětský pokojíček, vyfoťte se s budoucím tatínkem. Zkrátka vytvořte si vzpomínky, na které budete ráda vzpomínat.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Do plavek daleko

Teplíčko, pohodlíčko, lenošeníčko… Holt takové už běžné zimní dny bývají. Určitě máte.... více

Na vysoké noze

Jsou sexy i elegantní, při pohledu na ně se celé rozzáříme, doma jim s radostí... více

6 tipů pro stehna

Doba kraťasů a krátkých sukní už je tady, takže je nejvyšší čas zapracovat na... více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Odrosty nejsou IN!

Vlasové korektory Hair Markers americké značky TouchBack® jsou nepostradatelnými.... více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více