6 tipů pro sexy stehna

Text: ESTETIKA
30. května 2017 | 09:00

Doba kraťasů a krátkých sukní už je tady, takže je nejvyšší čas zapracovat na nožkách. Inspirujte se našimi tipy, jak na krásná a sexy stehna.

1. V posilovně

Nestačí cvičit pouze na stacionárním kole nebo běhat na pásu či chodit na elipticalu. Hezky tvarovaná stehna a s nimi i pozadí vám zaručí přístroje speciálně určené k posilování spodní poloviny těla. Vyzkoušejte leg press, který simuluje klasické dřepy. V posilovně najdete i přístroj, na kterém lze posilovat dolní část stehen. Cvik vypadá tak, že se posadíte do sedačky, nohy umístíte pod válec a pomalými tahy je zvedáte do vodorovné polohy.

2. Domácí cvičení

Dřepy můžete provozovat i doma. Třikrát týdně alespoň čtyři série po patnácti dřepech udělají s vašimi stehny zázrak. Cvičte pravidelně, po měsíci si zkuste přidat zátěž, činky nebo litr a půl veliké PET láhve naplněné vodou. Dobře funguje i zakopávání, při kterém si kleknete na podložku a opřete o ni ruce, případně předloktí. Pak zanožíte nataženou pravou nohu, koleno pokrčíte a znovu nohu natáhnete. To samé levou nohou.

3. Střídejte aktivity

Dejte si pozor na to, abyste nohy nezatížila jednostranným sportováním. Posilujte je, ale současně zařaďte i protahovací a vytrvalostní cviky. Tak nebudou přibývat na objemu. Jeden den si běžte zaběhat, další se protáhněte na hodině jógy, pak můžete zkusit posilovnu, pořádnou procházku a podobně. Záleží samozřejmě na tom, kolik máte času.

4. Cvičení nestačí

Zvykněte si posilovat nohy a s nimi i stehna také mimo dobu vyhrazenou pro cvičení. Není to tak složité. Zkrátka zapomeňte na výtah a choďte všude po schodech. Kolegyni, která sedí o patro níž, se dá zavolat nebo poslat e-mail, když něco potřebujete, ale není lepší za ní dojít po svých? Pro vaše nohy určitě.

5. Celulitida není paráda

Strašák zvaný pomerančová kůže se dnes nevyhýbá ani mladým a štíhlým ženám. Proto je třeba věnovat stehnům pozornost i v koupelně. Vybírejte si kosmetické produkty, které mají detoxikační účinky, například s obsahem břečťanu. Pořiďte si masážní kartáč nebo rukavici a nohy každý večer masírujte. Začněte od kotníků a krouživými pohyby postupujte nahoru směrem k srdci. Sprchujte studenou a teplou vodou. Po osušení nezapomeňte natřít vhodným anticelulitidním krémem.  

6. Zrevidujte jídelníček

Cvičíte jako o život, a vaše stehna pořád nevypadají jako ze žurnálu? To je přesně ta chvíle, kdy byste se měla zamyslet nad tím, co jíte a jak často jíte. Pokud si s nastavením správného jídelníčku nevíte rady, navštivte výživového poradce, který v rámci poradenství zohlední i vaše fyzické aktivity tak, aby cvičení bylo efektivní.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Zpevnění pokožky

Krémová bahna od Green Energy Organics jsou velmi účinná v boji s celulitidou. více

Bez chemie

Je jenom málo potíží, které vám znemožní jakoukoli fyzickou i duševní činnost... více

Prázdninový sex

Letní úlety jsou vzrušující, ovšem jen pokud se dodržují pravidla. Jaká to jsou a čeho... více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Odrosty nejsou IN!

Vlasové korektory Hair Markers americké značky TouchBack® jsou nepostradatelnými.... více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více