Sklerotizace - křečové žíly a metličkové žilky

sklerotizace---krecove-zily-a-metlickove-zilky2.jpg sklerotizace---krecove-zily-a-metlickove-zilky3.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Naše pracoviště vychází ze školy Doc. Horákové a sklerotizaci provádíme již od roku 1996. Prezentovali jsme ji jako velice úspěšnou metodu v odstraňování varikosních žil a žilek v pořadu Sama doma už v roce 1999 (ukázka z pořadu).
Je-li tato metoda prováděna moderními prostředky zkušeným lékařem, který se jí dlouhodobě zabývá, je v případech, kdy je indikovaná, dosud nepřekonaná. Po nesprávně aplikované sklerotizaci žíly nejen nemusí zmizet, ale může dojít i k vážnějším poškozením. Při včasném odstranění žil touto bezbolestnou a pro pacienta nenáročnou ambulantní metodou se postižení mohou vyhnout chirurgickému zákroku, který však bývá v některých hlavně zanedbaných případech nezbytný.
Metoda sklerotizace spočívá v aplikaci sklerotizační látky do žil a žilek. Tím dojde k postupnému uzavírání žíly a její přeměně ve vazivový pruh. Aby k této přeměně mohlo dojít je nutné přiložit po aplikaci látky do žíly kompresivní obvaz a po jeho sejmutí nosit elastické punčochy  2 až 6 týdnů podle velikosti a rozsahu křečových žil. Zákrok lze i při větším rozsahu metličkových a křečových žil provést v průběhu jedné návštěvy. Při včasném odstranění žil a žilek touto metodou se postižení mohou vyhnout nohám „prokvetlým“ nevzhlednými modrými pleteněmi, neboť při neodstranění žilek se stav neustále zhoršuje a nemusí dojít ani k operaci rozsáhlých „hroznovitých“ vystupujících varixů, které již nelze (nebo jen velice obtížně) sklerotizovat. Zákrok se provádí krom letních měsíců po celý rok.

 Hlavní výhodou této metody je skutečnost, že jde o  čistě ambulantní výkon, kdy při jednom zákroku se odstraní jak velké varixy tak malé metličkové žilky, není nutná pracovní neschopnost – pacient chodí zcela bez omezení, nevznikají žádné jizvy, zákrok je nebolestivý, časově nenáročný – trvá cca 1 hodinu, lze ho kdykoli při novém výskytu znovu opakovat (při komplexní sklerotizaci není nutný další zákrok ne dříve než za rok).
Křečové žíly a metličkové žilky jsou stále častějším a nepříjemným problémem v naší populaci, avšak myslíme-li na jejich odstranění včas, můžeme se velice jednoduše vyhnout jak nepříjemným kosmetickým následkům tak i pozdním zdravotním problémům.


 MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
www.sklerotizace.cz

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Mýty o depilaci

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

A zlepší náladu

Začalo jaro, sluníčko pomalu leze ven a s tím přichází i nálada procházet více

Kalorické bomby

Máte pocit, že v létě zaručeně musíte zhubnout, protože se více hýbete, jíte... více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Zeštíhlení

I takto by se dala v kostce charakterizovat moderní metoda liposukce SlimLipo... více