Scénář vašeho života

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Metoda Kaizen

Nemá smysl dávat si jeden velký cíl, ale postupovat dopředu malými krůčky, dělají se mnohem snáze, takže nás úspěšně posouvají k tomu, čeho chceme dosáhnout. Z této definice vychází i japonská metoda kaizen, kterou lze velmi úspěšně aplikovat ve všech sférách osobního i profesního života. Potřebujete zhubnout? Většina lidí se přihlásí do fitka, ve zdravé výživě si nakoupí nesmyslně předražené produkty a bezhlavě se vrhne do všech možných zaručeně fungujících diet. Jak dlouho vám taková změna vydrží? Měsíc, dva? A co teprve, až se dostaví „abstinenční“ příznaky. Z nedostatku sladkého se vám bude dělat špatně, z nadbytku pohybu vás bude bolet celé tělo, budete nevrlá, protivná a nebude s vámi legrace. Zkuste svůj přístup otočit. Místo absolutní změny si denně ubírejte počet dortíků a zmenšujte jejich velikost, cestou z práce vystupte o stanici dřív a běžte domů pěšky. Uvidíte, že za čas nebudete potřebovat ani jeden zákusek a procházky se stanou pravidelnou součástí vašeho dne. Postupně můžete přidávat změny nejenom do jídelníčku, ale i do pohybových aktivit. Vtip je v tom, že pomalou změnu tělo, lépe řečeno hlava, která se těm velkým leckdy úporně brání, vlastně ani pořádně nezaznamená. Malé kroky přijme mnohem snáz než celkem zbytečný úprk, při němž zkolabujete už na první překážce. Jde o to, že potřebujete získat určitý návyk, přijmout ho za svůj. Pomalými kroky si na něj zvyknete a budete ho vykonávat téměř automaticky.

Trpělivá realistka

Předpokladem dosažení cíle je rovněž jeho reálnost. Chtěla byste se stát slavnou spisovatelkou, ale vaše školní slohové práce budily vždy spíš hrůzu než nadšení a nebylo to lepší ani na gymplu? Možná na to zkrátka nemáte a je lepší si to přiznat hned na začátku, než se trápit a následně prožít zklamání z neúspěchu.
Ze své osobní zkušenosti mohu říci, že nejhorší vlastností při plnění stanoveného cíle je netrpělivost. Může se stát, že věci nepoběží tak rychle, jak jste si představovala, byť pro to děláte všechno. Velmi často lidé v takové fázi ztrácejí motivaci jít dál. Nebojte se poradit s někým zkušenějším. To, cvičíte jako blázen, ale přestala jste hubnout, může mít řadu důvodů, a jedním z nich bývá i fakt, že cvičíte hodně. Nejde vám do hlavy francouzská mluvnice, i když ji šprtáte od rána do večera? Nechte to chvilku uzrát, nesoustřeďte se výlučně na teorii, ale hledejte odpovědi ve francouzských časopisech, knihách, filmech. To vás bude bavit a neodradí vás to od další práce. Řešte a přijímejte věci pozitivně, což je také jedna z cest, jak úspěšně dosáhnout svého cíle.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Scénář života

Zhubnu alespoň 5 kilo, budu cvičit, začnu zase chodit na angličtinu, nebudu utrácet... více

Stylová jízda

Hledáte-li jedinečnou krásu a módní výstřelek zároveň, pak jste na správné adrese. více

Hyaluronová řada

Příčinou lámavých a suchých vlasů může být fénování, žehlení nebo kulmování. Neprospívá... více

6 tipů pro stehna

Doba kraťasů a krátkých sukní už je tady, takže je nejvyšší čas zapracovat na... více

Prázdninový sex

Letní úlety jsou vzrušující, ovšem jen pokud se dodržují pravidla. Jaká to jsou a čeho... více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více