Krásné vlasy krok za krokem

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Pravidelné zastřihávání

Toužíte-li po krásných kvalitních vlasech, je důležité je pravidelně zastřihovat, a to alespoň o jeden centimetr. Jak často, to závisí na tom, jestli si pěstujete dlouhé nebo krátké vlasy, a na tom, jak moc jsou konečky poškozené nebo roztřepené. Vlasům neuškodí ani nový tvar účesu, který ve výsledku může prospět i vám.

Rozčesávání vlasů

Když si budete každý den vlasy pročesávat, výsledkem budou lesklejší a hebčí vlasy. Používejte však hřebeny, které jsou šetrné a vlasy zbytečně nevytrhávají, jako jsou kartáče z přírodních štětin. Jsou sice dražší, ale mnohem lepší.

Používání přírodních olejů

Přírodní oleje se při péči o vlasy používají již staletí a stále patří mezi ty nejlepší pomocníky. Nanášejte je do vlhkých vlasů a nechte je alespoň patnáct minut působit. Poté je smyjte šamponem, aby nebyly mastné.

Kokosový olej
Kokosový olej dokáže velmi efektivně pečovat o suché a poškozené vlasy, které uhlazuje, a funguje jako prevence před třepením a lámáním.

Olivový olej
Olivový olej se využívá pro své blahodárné účinky nejen na vlasy a vlasovou pokožku. Pomůže i těm nejpoškozenějším vlasům, kterým dodá výživu, lesk a zlepší jejich celkovou kvalitu.

Jojobový olej

Jojobový olej má hustou konzistenci a trochu obtížněji se do vlasů dostává. Když se vám to však podaří, vlasy zůstanou vyživené a zregenerované.

Jak na krásné vlasy díky jídelníčku

Na krásné vlasy má vliv i vaše životospráva. Právě proto byste měla jíst kvalitní stravu bohatou na vitaminy. Do jídelníčku zařaďte extra zelenou zeleninu, jako je třeba brokolice, špenát nebo fazolky, které jsou skvělým zdrojem vitaminů A a C důležitých pro vytváření přirozeného vlasového kožního mazu. Nezapomeňte ani na ostatní listovou zeleninu a saláty, protože obsahují kyselinu listovou, která zlepšuje pevnost pokožky hlavy a samotných vlasových cibulek.

Doplňky stravy

Pokud se stravě moc nevěnujete, můžete si pořídit nepřeberné množství potravinových doplňků. Je ale třeba detailně prostudovat jejich složení. Spousta z nich je totiž drahá nebo obsahuje špatné látky. Zaměřte se také na to, jaké konkrétní látky vám chybí, a pořiďte si klidně pouze ty.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Stylová jízda

Hledáte-li jedinečnou krásu a módní výstřelek zároveň, pak jste na správné adrese. více

Pigmentové skvrny

S nepříjemnými pigmentovými skvrnami se v létě potýká řada z nás. Ač se mažeme... více

Péče o pleť

Podzim je tu a s ním také chladnější a sychravé počasí. Do šatníku zařazujeme... více

Kalorické bomby

Máte pocit, že v létě zaručeně musíte zhubnout, protože se více hýbete, jíte... více

Prázdninový sex

Letní úlety jsou vzrušující, ovšem jen pokud se dodržují pravidla. Jaká to jsou a čeho... více

Syndrom prostředního

Nebyla jsem nejstarší, abych mohla rozhodovat, nebyla jsem ani nejmladší, ta... více