4 mýty o ženské depilaci

Text: Prima Žena
22. června 2016 | 09:00

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. Ani sebehezčí sukně nebo kraťasy nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy. O depilaci koluje spousta mýtů a polopravd, v následujícím textu vám přinášíme 4 nejčastější

Nejprve si ale musíme vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací, protože i když má oboje stejný cíl – mít hladkou pokožku bez chloupků, tak obě metody jsou velmi rozdílné. Pokud mluvíme o depilaci, tak odstraňujeme chloupky pouze na povrchu (např. holení, depilační krémy). Při epilaci vytrhneme chloupek i s  kořínkem (např. vosk).

1. Po holení žiletkou roste více chloupků

Toto je oblíbený mýtus všech odpůrců holení. Počet vlasových cibulek, ze kterých rostou chloupky, je neměnný, ani kdybyste se holily dvakrát denně, tak vám nebude růst více chloupků. Pravdou ale je, že chloupky jsou o něco silnější než po vytrhnutí např. voskem a může to působit, že jejich více.

2. Časté holení škodí pokožce

Toto opět není pravda. „Pokud používáme dostatečně ostré žiletky, nejlépe se  třemi břity, a věnujeme také pokožce dostatečnou péči po holení, tak naše kůže netrpí. Holítka na jednorázové použití se hodí pouze na dovolenou. A není vhodné je používat více než čtyřikrát,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z  Krasa.cz. Rozhodně byste se měly vyvarovat holení pokožky pouze pod vodou. Vždy používejte speciální gely nebo pěnu na holení. Pěna je vhodnější pro lidi s  mastnější pletí. Po depilaci ošetřete pokožku zklidňujícími krémy např. s  výtažkem Aloe Vera, výborný je také panthenol.

3. Po depilaci více zarůstají chloupky

Právě naopak. Chloupky po depilaci nezarůstají, protože žiletka je seřízne na povrchu pokožky, nemají tedy šanci dorůstat. Zarůstávání více hrozí při epilaci. Ale i tak si raději pořiďte speciální krémy po holení, které zabrání případnému zarůstání chloupků. Proti zarůstání pomáhá také častý peeling.

4. Po depilaci můžeme hned jít na sluníčko

Po odstranění chloupků je důležité pokožku pořádně ošetřit, protože je citlivá a nemá svůj ochranný film. „Pokud se chystáte ven na sluníčko, namažte si nohy opalovacím krémem s  vyšším faktorem, zamezíte tak vzniku nehezkých pigmentových skvrn. Vhodné je si depilovat nohy ve večerních hodinách, kůže tak má šanci se přes noc zregenerovat,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z  Krasa.cz.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Novinky

Scénář života

Zhubnu alespoň 5 kilo, budu cvičit, začnu zase chodit na angličtinu, nebudu utrácet... více

Sothys Paris

Zákrok na klinice estetické medicíny obvykle plánujeme v souladu se svými... více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

Bez chemie

Je jenom málo potíží, které vám znemožní jakoukoli fyzickou i duševní činnost... více

Sportovní podprsenka

Sport je důležitým nástrojem k vytvarování postavy k naší spokojenosti. více

Prázdninový sex

Letní úlety jsou vzrušující, ovšem jen pokud se dodržují pravidla. Jaká to jsou a čeho... více