Kvartální interní očista

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Vůně

Citrusy, citrusy a ještě jednou citrusy ‒ pomeranč, neroli nebo grapefruit. Použijte je nejen do aromalampy, ale také k ošetření pokožky. Do přírodního, za studena lisovaného oleje vmíchejte několik kapek a pěkně se namažte po ranní spršce. Během dne pak aromaterapie nahradí účinky, které si třeba jindy navozujete hrnkem kafe. Kápněte si do lampičky mátu peprnou, rozmarýn, hřebíček, eukalyptus, citrón. Po chvíli inhalování získáte energii zvláště pro plnění úkolů náročných na duševní koncentraci. Když ovšem tuto proceduru provedete večer, je pravděpodobné, že nebudete moci usnout. Uspí vás naopak vůně levandule.

Odlehčený jídelníček

Vyřaďte smažené pokrmy, uzeniny, alkohol, kávu, bílou mouku, bílý cukr a černý čaj. Zařaďte kuřecí a rybí maso, celozrnné a tmavé pečivo, mléčné výrobky, luštěniny. Přidejte vlákniny. Pročistí zanesený trávicí trakt a umožní lepší vstřebávání živin. Činnost jater coby největšího detoxikačního centra podpořte konzumací česneku, brokolice a pampeliškového čaje. Nejezte po šesté hodině večer. Pokud to ale skutečně nemůžete vydržet, zobněte si zeleninu. Nikoliv ovoce, to obsahuje hodně sacharidů, kterými se večer cpát nechceme!

Podzimní pitný režim

Celkové množství vypitých tekutin udržujte na dvou a půl až třech litrech denně. Čistou nesycenou vodu si můžete dochutit několika kapkami citrónu. Překyselený organismus neutralizují zeleninové šťávy. Bylinkové čaje střídejte. Na rozdíl od čajů černých nezpůsobují zabarvení zubní skloviny.

Pohyb

Rozhýbejte metabolismus i lymfatický systém. Kolo, běhání, brusle, aerobic, sex. Anebo se protahujte jen tak náhodně. Najděte si několikrát během dne malou chvilku na pár dřepů či sklapovaček, místo výtahu použijte schody, vyrazte na delší procházku se psem.

Žádný spěch

Při očišťování organismu nepostupujte zběsile. Na nové způsoby si tělo musí přivyknout, což může být mnohdy provázeno pocity únavy nebo těžkosti. Když ale vydržíte a tuto počáteční fázi překonáte, nastane obrat a vy se budete cítit prostě skvěle.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Novinky

Průvodce semínky

Spolehlivě zaženou vlčí hlad, jsou zdrojem kvalitní energie a plné antioxidantů, které... více

Silonky ve spreji

Nepostradatelný pomocník při péči o nohy především v teplém období roku. více

Plazmaterapie

V dnešní době jde neustále plastická a estetická medicína rychle dopředu a přibývá... více

Šminky na odpis

Díky kosmetickým produktům se můžeme udělat krásnější, mladší, zajímavější.... více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více

Vytvarujte si tělo!

Řekněte jednou pro vždy sbohem svým tukovým polštářům! Ultrazvuková liposukce... více