Kvartální interní očista

Text: PrimaŽena
29. října 2016 | 09:00

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v něm na podzim ukliďte… S ubývajícími slunečními paprsky si domácnost i organismus žádají velký úklid. Doma to vyřídíme s kýblem a hadříkem, tělu a duši dopřejeme kvalitní detox vhodným jídlem, pohybem a sem tam nějakou tou rozumnou očistnou kúrou.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Naše tělo sice dokáže toxické látky vyloučit vcelku pohotově samo, o což se starají játra, ledviny, střeva, plíce a kůže, jenomže právě těmto „čističkám“ dáváme dost zabrat. Potřebují tedy čas od času restartovat, zvláště po létě, kdy v důsledku dovolených lenošíme o trochu více než v ostatních ročních obdobích. Pod pojmem podzimní očista si ale nepředstavujte hladovění ani žádné radikální diety či experimenty. Pokud chcete jen takovou bleskovou očistnou kúru, jezte jeden den pouze zeleninu a zakysané mléčné výrobky. Poté se držte odlehčeného jídelníčku, kvalitního pitného režimu a dostatku pohybu. A to není zdaleka všechno, co pro sebe můžete udělat! Odměnou vám bude nejen například lepší pleť, ale také zdravý duch ve zdravém těle.

Masáže

Ke sledovaným účelům se výborně hodí ayurvédská masáž. Podporuje cirkulaci přinášející buňkám v tkáních živiny a odvádí toxiny i další nežádoucí látky. Kromě krevního oběhu dělá dobře dýchacímu systému, snižuje hladinu stresových hormonů a posiluje imunitu. Provádí se s použitím léčivých olejů a bylin.

Jaké jedy máme v těle?

Naše tělo produkuje při přirozené látkové výměně škodliviny, jako je například amoniak při odbourávání bílkovin. Různé jedy také přijímáme z našeho okolí ‒ těžké kovy, nikotin, alkohol, barvicí a konzervační látky.

Může si tělo samo pomoci?

Při normální látkové výměně ano. Vše, co by nám mohlo škodit, jde automaticky z těla ven přes krevní oběh, lymfatický systém a vylučovací orgány, jako jsou játra, ledviny, plíce a žlučník. Toxiny se vyprovodí pomocí moči a stolice. Také při pocení vylučujeme škodliviny z těla ven.

Proč detox?

Často si v jídle dopřejeme mnoho škodlivin (maso, vajíčka, cukr, cola, káva, nikotin). Tělo nestíhá a ocitá se ve stresu. Reaguje například nečistou pletí, chronickou únavou, problémy se zažíváním.

Relaxační techniky

Jóga, pilates, taichi nebo třeba břišní tance ‒ to jsou způsoby, kterak účinně a příjemně organismus srovnat do pohody takřka maximální.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Novinky

Stylová jízda

Hledáte-li jedinečnou krásu a módní výstřelek zároveň, pak jste na správné adrese. více

Mýty o depilaci

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

Šminky na odpis

Díky kosmetickým produktům se můžeme udělat krásnější, mladší, zajímavější.... více

Kokosový olej

Kokosový olej je světovým fenoménem. Zcela oprávněně si našel své místo v koupelně... více

Krásné vlasy

Vlasy o vás prozradí víc, než si myslíte. Jsou-li matné a unavené, budete působit... více