4 mýty o ženské depilaci

Text: Prima Žena
22. června 2016 | 09:00

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. Ani sebehezčí sukně nebo kraťasy nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy. O depilaci koluje spousta mýtů a polopravd, v následujícím textu vám přinášíme 4 nejčastější

Aloe_vera_gel_po_holeni_199Kc_Zdroj_fota_KrasaCZ(1).jpg Olej_po_epilaci_Starpil_433Kc_zdroj_foto_KrasaCZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejprve si ale musíme vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací, protože i když má oboje stejný cíl – mít hladkou pokožku bez chloupků, tak obě metody jsou velmi rozdílné. Pokud mluvíme o depilaci, tak odstraňujeme chloupky pouze na povrchu (např. holení, depilační krémy). Při epilaci vytrhneme chloupek i s  kořínkem (např. vosk).

1. Po holení žiletkou roste více chloupků

Toto je oblíbený mýtus všech odpůrců holení. Počet vlasových cibulek, ze kterých rostou chloupky, je neměnný, ani kdybyste se holily dvakrát denně, tak vám nebude růst více chloupků. Pravdou ale je, že chloupky jsou o něco silnější než po vytrhnutí např. voskem a může to působit, že jejich více.

2. Časté holení škodí pokožce

Toto opět není pravda. „Pokud používáme dostatečně ostré žiletky, nejlépe se  třemi břity, a věnujeme také pokožce dostatečnou péči po holení, tak naše kůže netrpí. Holítka na jednorázové použití se hodí pouze na dovolenou. A není vhodné je používat více než čtyřikrát,“ říká Dagmar Korbová Krůzová z  Krasa.cz. Rozhodně byste se měly vyvarovat holení pokožky pouze pod vodou. Vždy používejte speciální gely nebo pěnu na holení. Pěna je vhodnější pro lidi s  mastnější pletí. Po depilaci ošetřete pokožku zklidňujícími krémy např. s  výtažkem Aloe Vera, výborný je také panthenol.

3. Po depilaci více zarůstají chloupky

Právě naopak. Chloupky po depilaci nezarůstají, protože žiletka je seřízne na povrchu pokožky, nemají tedy šanci dorůstat. Zarůstávání více hrozí při epilaci. Ale i tak si raději pořiďte speciální krémy po holení, které zabrání případnému zarůstání chloupků. Proti zarůstání pomáhá také častý peeling.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Novinky

Zpevnění pokožky

Krémová bahna od Green Energy Organics jsou velmi účinná v boji s celulitidou. více

Zeštíhlení

I takto by se dala v kostce charakterizovat moderní metoda liposukce SlimLipo... více

Vyvarujte se chřipky

Letošní podzim počátkem září vypadal spíše na pokračující léto, ovšem to za sebou... více

Bez chemie

Je jenom málo potíží, které vám znemožní jakoukoli fyzickou i duševní činnost... více

Na vysoké noze

Jsou sexy i elegantní, při pohledu na ně se celé rozzáříme, doma jim s radostí... více

A zlepší náladu

Začalo jaro, sluníčko pomalu leze ven a s tím přichází i nálada procházet více