4 ošetření pro vaši krásu

Text: ESTETIKA
8. prosince 2016 | 12:07

Krása sice sídlí uvnitř každého z nás, ale proč jí nepomoci, aby se projevila i navenek? Vybrali jsme pro vás čtyři ošetření, která zkrášlí vaši postavu i pleť a zbaví je nedokonalostí.

„Tmavé skvrny, vrásky, jizvy po akné, strie, slabé vlasy či tuk v oblasti bříška nebo popraskané žilky trápí ženy a muže bez rozdílu. Přitom ale není vůbec složité se jich zbavit,“ uvádí do světa možností estetické dermatologie zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Mgr. Petra Řehořková. V současnosti už podle ní zdaleka není nutné pro viditelný efekt „lehat po skalpel“ v celkové narkóze! Neinvazivní nejmodernější technologie to totiž zvládnou úplně stejně, ne-li lépe. Jaká ošetření by vám tedy neměla uniknout?

 

1. Frakční resurfacing

„Jak lze odvodit z názvu (pozn. anglicky resurface = obnova povrchu), dochází při tomto ošetření ke kompletní obnově povrchu kůže,“ zjednodušeně popisuje průběh ošetření dermatoložka MUDr. Samková z Petra Clinic. Pleť se v rámci zákroku ozáří laserem Fotona Dynamis, který v sobě kombinuje nejmodernější erbiový a neodymiový laser, a dojde k šetrnému odpaření její svrchní vrstvy. „Povrch kůže se po ošetření obnoví – ovšem bez nedokonalostí a vad,“ dodává. Možná to zní trochu strašidelně, ale frakčnímu resurfacingu „do karet“ hraje jedna důležitá skutečnost – jeho efektu si budete užívat tři až deset let!

Jaké nedostatky lze frakčním resurfacingem řešit?

Hnědé skvrny: Hyperpigmentace se na kůži objevuje v důsledku hormonální nerovnováhy a nedostatečné ochrany před ultrafialovým zářením. Frakční resurfacing vyrovná barevné nerovnosti pleti a sjednotí odstín pleti. Mimochodem, věděli jste, že tmavé skvrny na pleti vám mohou opticky přidat až dvacet let? K tomuto překvapivému zjištění došli američtí vědci v roce 2007.
Jizvy: Ať už vás trápí jizvy po akné, neštovicích nebo operativním zákroku, po tomto ošetření už vám vrásky přidělávat nebudou. „Ablační lasery redukují dokonce i úporné keloidní jizvy, jichž bývá často velmi složité se zbavit,“ doplňuje odbornice Řehořková.
Vrásky: Laserové záření si poradí s vráskami kolem očí, nad kořenem nosu, čelem i na horním rtu, zpevnit dokáže i povislé koutky rtů.
Hrubou a povolenou kůži: Laserové ošetření stimuluje vypnutí pleti. To se hodí nejen v oblasti očních víček a obličeje, ale zejména na krku a dekoltu, tedy místech, která s péčí často opomíjíme.
Mastnou a pórovitou pleť: Po ošetření dochází ke stažení rozšířených pórů a snížení nadprodukce kožního mazu.
Celkové stárnutí pleti: Refrakční laser zpomalí stárnutí! Jak ale upozorňuje Petra Řehořková, rychlost stárnutí pleti po ošetření ovlivňuje více faktorů, zejména zdravý životní styl, životospráva a ochrana před sluncem.

Co následuje po ošetření?

 „Po zákroku se běžně objevuje mírný otok a začervenání,“ popisuje průběh rekonvalescence dermatoložka Samková. „Hojení trvá pouhé tři dny a po tuto dobu je pleť náchylnější k riziku infekce,“ zdůrazňuje nutnost zvýšené péče. Pleť je také třeba následující dva měsíce důsledně chránit před ultrafialovým zářením. „To byste ovšem měli dělat dennodenně, pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled bez vrásek a hnědých skvrn,“ uzavírá Petra Řehořková.


2. Plazmalifting

„Plazmalifting je metoda, při které se pracuje pouze s materiálem získaným z vlastní krve klienta. Tedy s něčím, co je tělu plně přirozené. Díky tomu nehrozí žádné vedlejší účinky,“ vysvětluje Mgr. Petra Řehořková, zakladatelka Kliniky estetické medicíny Petra Clinic. „Jde o takzvaný regelifting, což je jediná lékařsky prověřená a certifikovaná procedura pro omlazení a regeneraci pleti na buněčné úrovni, bez změny rysů obličeje. Nepoužívají se při ní žádné látky, které by byly tělu cizí, proto je tak bezpečná.“ Jak dále vysvětluje, krevní plazma šetrně a bezpečně stimuluje revitalizaci a rejuvenaci kůže a podkoží a lze ji využít i pro zlepšení stavu kloubů. „Plazmu získáme z vlastní krve pacienta. Pomocí centrifugy ji oddělíme od ostatních složek krve, smícháme ji s jedinečným koktejlem vitamínů a minerálů či kyselinou hyaluronovou a aplikujeme formou mezoterapie přímo do kůže a podkoží do míst, kde chceme podpořit regeneraci. Za deset až patnáct minut je hotovo,“ nastiňuje průběh zákroku dermatoložka MUDr. Petra Samková. Jedinečné je podle ní využití růstových faktorů, hojivých enzymů a trombocytů, které stimulují růst kůže a podporují aktivitu kmenových buněk.
Plazmalifting podpoří omlazení stárnoucí a unavené pleti. Zlepšuje vzhled tmavých kruhů pod očima, napomáhá vypnutí vrásek a stimuluje hojení a vyhlazení starých i nových jizev. Skvělé je, že jej mohou podstoupit i alergici a osoby s citlivou pletí. „Hojení je bezproblémové a rychlé. Objevit se může drobné začervenání v místech vpichů, ale již druhý den po zákroku se lze vrátit k běžným denním aktivitám,“ popisuje odbornice Řehořková rekonvalescenci.

Rozdíl uvidíte hned

Výsledky jsou vidět prakticky okamžitě, a to hlavně u jemných linek, jako jsou nosoretní rýhy nebo vrásky mezi obočím. Protože je ale hlavním cílem buněčná regenerace, dlouhodobá tvorba kolagenních formací a stimulace vazivových buněk ve středních a hlubších vrstvách kůže, celkový efekt ošetření se projeví až s odstupem času. Do tří týdnů lze pozorovat významné zlepšení vzhledu pleti, textury a jejích tónů, celkové zlepšení může trvat až dva roky.

3. Vanquish

Technologická novinka, na které „ujíždí“ celý svět se konečně dostala do České republiky. „Tato patentovaná metoda liposukce bříška vás rychle, bez nutnosti anestezie, bezpečně a hlavně bezbolestně zbaví podkožního tuku na břiše a v problémových partiích,“ vyjmenovává hlavní klady Vanquish Petra Řehořková s tím, že klienti Petra Clinic dosahují skutečně výrazných výsledků, zejména podstoupí-li zákrok třikrát či pětkrát za sebou. „Vanquish používá vysokofrekvenční pole, které se účinně zaměří přímo na tukovou vrstvu a dokáže ji odstranit. Tuk po ošetření odchází přirozeně lymfatickým systémem z těla,“ dodává MUDr. Samková, podle níž není nutné po zákroku dodržovat speciální režim. „Jen je vhodné zvýšit příjem tekutin, abyste podpořili aktivitu lymfatického systému.“
BOX: Nejedná se o žádné plané sliby! Účinnost technologie Vanquish potvrdil jak americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, tak České vysoké učení technické.

4. Laser Fotona

Laser Fotona SP Dynamis, kterým disponuje klinika estetické medicíny Petra Clinic, v sobě kombinuje dva lasery, může proto cílit na širokou škálu problémů a pleť dokáže zbavit takřka každého nedostatku.
„Díky unikátním výzkumům vyrábí Fotona nejmodernější lékařské laserové systémy a technologie. Lasery Fotona jsou vysoce výkonné a jejich systémy solid-state (laserové zdroje) generují léčebné vlnové délky v dermatologii.  Tyto „zlaté vlnové délky“ jsou ideální pro širokou škálu estetických a klinických postupů,“ vyzdvihuje výjimečnost tohoto laseru dermatoložka Samková.
Naprostým unikátem je pak podle ní lifting ústní dutiny laserem Fotona. Tento intraorální laserový lifting vůbec nebolí a trvá zhruba pouhých pět minut. „Ošetřuje se sliznice tváří, horního patra a vnitřní sliznice rtů i rty samotné. Klient může bez problémů jíst a pít. Díky laserovému záření dochází ke znovuobnovení kolagenových pevných struktur sliznice a ke zpevnění „vnitřního“ prostředí dutiny ústní a tváří.“
Dochází ke zdvižení a zpevnění kontur obličeje a vhodné je ošetření podstoupit jedenkrát až třikrát do roka dle potřeby. „A skutečně úžasné jsou pak výsledky ve spojení s tekutým liftingem, plazmaliftingem nebo resurfacingem obličeje,“ nastiňuje možnosti maximálního omlazení Mgr. Petra Řehořková.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Průvodce semínky

Spolehlivě zaženou vlčí hlad, jsou zdrojem kvalitní energie a plné antioxidantů, které... více

Sothys Paris

Zákrok na klinice estetické medicíny obvykle plánujeme v souladu se svými... více

Interní očista

Pořádek dělá přátele. Chcete-li zůstat kamarádi se svým organismem, pěkně si v... více

Snídaně

Že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, platí odpradávna. Jen důvody se liší... více

Alcina

Dejte sbohem šedivé zimě a nalaďte se na jarní romantiku! Kolekce trendové... více

Vlasová péče

Ochranu a péči potřebují v létě i naše vlasy. Negativní účinky intenzivního slunečního... více