K šedému zákalu směřujeme všichni

Lighthouse.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jaké oční vady operujete nejčastěji?

Jak jsem již uvedl, specializujeme se především na operace šedého zákalu. Kromě toho provádíme operační zákroky formou laserových a nitroočních operací zbavujících závislosti na brýlích a dále plastické operace očních víček. Jinak samozřejmě na klinice nabízíme i komplexní ambulantní oftalmologickou péči včetně specializované léčby sítnice, zeleného zákalu a věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD).

Co jsou to nitrooční čočky?

Při operaci šedého zákalu se původní zakalená lidská oční čočka nahrazuje umělou nitrooční čočkou, která zůstává v oku natrvalo až do konce života. Typ nitroočních čoček se volí s ohledem na problém a požadavky pacienta na vidění. Čím dál více pacientů si uvědomuje, že díky operaci šedého zákalu mají možnost si vybrat, jak se budou dívat na svět po zákroku. I proto mnoho z nich na svých očích nešetří a při operaci si připlatí za multifokální nebo trifokální nitrooční čočky, které je úplně zbaví závislosti na brýlích. Po operaci nám pak často říkají, že opravdu vidí jako zamlada.

Vaše klinika se podílí i na výrobě těchto čoček?

Oční centrum Praha už od svého vzniku velmi úzce spolupracuje s americkou firmou Lenstec ‒ světovým výrobcem nitroočních čoček. A to nejen formou edukace a neustálého zdokonalování se v oftalmologických trendech, ale podílíme se také přímo na vývoji nitroočních čoček. Již dvě multifokální nitrooční čočky, které společnost Lenstec vyvinula ve spolupráci s námi, jsou nyní implantovány po celém světě. Čočky firmy Lenstec jsou jako jedny z mála na světě držitelem certifikátu FDA – americké organizace zodpovědné za ochranu veřejného zdraví a bezpečnosti výrobků. Tato certifikace je pro pacienty zárukou bezpečí a kvality. Samozřejmě také něco stojí, ale naše klinika na pacientech nikdy nešetřila a šetřit nebude. Nikdy bychom nešli cestou levnějšího materiálu a neověřených postupů a nákupů nitroočních čoček z rozvojových zemí, což je bohužel nejen v Česku, ale v celé střední Evropě běžnou praxí.

1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Mýty o depilaci

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. více

Hubněte za pochodu

Nemáte čas chodit do fitka? Pak je rychlá chůze pro vás přesně to pravé ořechové.... více

Hyaluronová řada

Příčinou lámavých a suchých vlasů může být fénování, žehlení nebo kulmování. Neprospívá... více

Sportovní podprsenka

Sport je důležitým nástrojem k vytvarování postavy k naší spokojenosti. více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více