K šedému zákalu směřujeme všichni

Text: ESTETIKA
26. května 2016 | 13:26

Zdravotní problémy týkající se očí jsou velmi citlivou záležitostí. Vyberte si pro jejich řešení kliniku, kde s vámi budou zacházet jako v bavlnce…

Lighthouse.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Oční centrum Praha bylo založeno v roce 2000 a patří mezi první soukromé oční kliniky v České republice. Na otázky, které budou dříve či později aktuální pro nás všechny, odpovídá primář kliniky MUDr. Radan Zugar.

Na co konkrétně se vaše klinika specializuje?
Specializujeme se na léčbu a operace šedého zákalu, odborně na katarakty. V roce 2000 jsme jako první pražská soukromá klinika provedli ambulantní operaci šedého zákalu a v současné chvíli se počet úspěšných zákroků blíží k hranici 55 tisíc operací. Naši operatéři patří mezi průkopníky ambulantního způsobu operace šedého zákalu, který praktikují už déle než 15 let.

Jak probíhá operace šedého zákalu?
Díky moderní medicíně a nejnovějším technologiím se v dnešní době jedná o jednu z nejbezpečnějších operací vůbec. Prakticky se nevyžadují žádná zásadní omezení pacienta před ani po operaci. Samotný zákrok trvá pouhých 15 minut, je zcela bezbolestný a již druhý den pacient na oko vidí. Operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů. Na začátku letošního roku jsme zakoupili novou technologii pro operace šedého zákalu, která se používá na nejkvalitnějších světových klinikách a díky níž dokážeme zajistit pacientům ještě větší komfort a bezpečí. Jedná se o přístroj nové generace, který monitoruje jednotlivé fáze operace šedého zákalu a aktivně hlídá jakékoli změny při operaci. Výhodou pro pacienta je i pooperační průběh a hojení oka, které je při použití této technologie rychlejší.

Kterých věkových skupin se tento problém nejvíce týká?
Výskyt šedého zákalu stoupá s věkem a udává se, že po 65. roce věku má šedý zákal asi 50 % lidí, nad 75 let již 70 %, přičemž nepatrně častější je u žen. Mezi zdaleka nejčastější příčinu vzniku šedého zákalu patří stárnutí oční čočky v důsledku změn v jejím složení a velikosti. Lze tedy říci, že každý z nás, pokud bude žít dostatečně dlouho, se šedého zákalu dožije.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Stylová jízda

Hledáte-li jedinečnou krásu a módní výstřelek zároveň, pak jste na správné adrese. více

Mýty o depilaci

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. více

Kokosový olej

Kokosový olej je světovým fenoménem. Zcela oprávněně si našel své místo v koupelně... více

A zlepší náladu

Začalo jaro, sluníčko pomalu leze ven a s tím přichází i nálada procházet více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Vytvarujte si tělo!

Řekněte jednou pro vždy sbohem svým tukovým polštářům! Ultrazvuková liposukce... více