Co ženy chtějí

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Modelace a augmentace prsou

Operace prsou patří již tradičně a celosvětově k nejžádanějším. Zatímco v případě čisté modelace se jedná o pozvednutí pokleslých prsou za cenu odstranění nadbytečné povolené kůže a následných tenkých jizev v podprsní rýze a kolmo na ni směrem od prsního dvorce, augmentace znamená jejich současné či samostatné zvětšení.


Silikon se měnit nemusí

Při modelaci lze současně prsa augmentovat, a dopomoci tak k jejich objemu. Samotné vložení implantátu je velmi rychlá a poměrně jednoduchá operace, při které se do vytvořené kapsy pod či nad prsním svalem vsune malým otvorem silikonový implantát a jizvy zůstávají skryty ideálně v podprsní rýze. Pooperační péče znamená nosit po dobu jednoho měsíce elastickou podprsenku a vyvarovat se fyzické námahy. Výměna implantátů již není podle Kufy předpisem: „S novou generací implantátů nejvyšší kvality, které v Perfect Clinic používáme, je není nutné po několika letech měnit, necítí-li žena subjektivní obtíže a pokud se při pravidelných kontrolách nezjistí žádná změna stavu.“

Vlastní tuk do prsou

Nicméně nejen silikonem se prsa dají zvětšit. Existuje i doplňková metoda, založená na autotransplantaci tuku. Přestože se touto metodou dosahuje mnohdy  dvojího atraktivního efektu 2 v 1 - odsátí v problémových partiích a současné modelace dekoltu - není vlastní tuk schopen plně nahradit silikonové implantáty, protože jeho použití je v mnoha směrech limitováno. „Prsa je možné takto zvětšit jen o jednu velikost a nejčastěji se používá k doplnění horní části prsou, ke zvýraznění dekoltu,“ říká plastický chirurg Jiří Ferra. Vlastní tuk má tendenci se vstřebat, a proto jsou nutné většinou dva zákroky, neboť při jednom přežije a uchytí se asi 50 % implantovaného tuku. Dalším omezením je odběr tuku z místa na těle, kde je ho dostatek, což  je vyloučeno v případě hodně štíhlých žen. „Samozřejmě je možnost před zákrokem přibrat,“ dodává Ferra.
Odběr se provádí v Perfect Clinic jednou z nejmodernějších liposukčních technik, šetrnou k tělu klienta. Takto připravený tuk je možno přenést do prsou bez jizev, jen pomocí tenké kanyly. Kromě rychlého hojení a minimální zátěže pro organismus je výhodou i nulové riziko reakce organismu na cizí, syntetický materiál. 

Kdy je nejlepší čas na obě plastické operace?

Důležité je načasování zákroků a pokud je jich potřeba více, tak i jejich správný časový odstup. Podle obou lékařů má smysl všechny tyto „maminkovské“ operace podstoupit až tehdy, když už žena žádné další těhotenství a miminko neplánuje. „Zákroky provádíme nejdříve 1 rok po porodu, v případě úpravy prsou asi 6 měsíců po ukončení kojení, kdy lze stav vzniklý po těhotenství považovat za stabilizovaný a pravděpodobně se již výrazně nezmění. Nelze paušálně říci, co a kdy se dá udělat, ale určitě musí být rána po první operaci zhojena a minimální odstup mezi dvěma operacemi (operace břicha a prsou) je limitován  třemi měsíci,“ uzavírá Kufa, který stejně jako kolega Ferra nedoporučuje naplánovat si oba zákroky najednou. Přece jen pooperační komfort by nebyl perfektní a péče o malé děti by mohla utrpět.

1 2 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?
koupit časopis

Horoskopy

Už víte jak se vám bude dařit tento týden? 

Novinky

Silonky ve spreji

Nepostradatelný pomocník při péči o nohy především v teplém období roku. více

Stylová jízda

Hledáte-li jedinečnou krásu a módní výstřelek zároveň, pak jste na správné adrese. více

Péče o pleť

Podzim je tu a s ním také chladnější a sychravé počasí. Do šatníku zařazujeme... více

Syndrom prostředního

Nebyla jsem nejstarší, abych mohla rozhodovat, nebyla jsem ani nejmladší, ta... více

Životní styl

Léto je tradičním obdobím stesků všech, kteří se v lednu rozhodli pro zázračnou dietu, více

Zdravé hubnutí

Téměř každý člověk někdy vyzkoušel alespoň nějakou dietu. Výsledky však, až na... více